Tai yra elektroninė simuliacinė projekto „edzukas.lt“ parduotuvė, kurios tikslas - skatini kaimo amatininkus, smulkias įmones skleisti informaciją apie savo veiklą, atskleisti galimybes kaip kooperuojantis ir naudojantis informacinėmis technologijomis galima skatinti produkcijos pardavimus, plėtoti verslą.
Elektroninėje parduotuvėje „edzukas.lt“ galite peržiūrėti amatininkų produkciją, išsirinkti labiausiai patikusius dirbinius, tačiau užsakymai nepriimami, kadangi parduotuvė yra žaidybinio pobūdžio. Elektroninė simuliacinė parduotuvė „edzukas.lt“ sukurta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.
Prekės pavadinimas

Prekės pavadinimas

Price: 500.00Lt
Ex Tax: 500.00Lt

Prekės aprašymas:

 

Pynimas yra vienas seniausių amatų pasaulyje. Manoma, kad seniausiam Egipte rastam pintam krepšiui gali būti net 12000 metų. Viduramžiais pynimo amatas itin išpopuliarėjo Šiaurės Europoje ir Didžiojoje Britanijoje. 
Senovėje Lietuvoje pynėją turėjo kiekvienas kaimas. Pinti krepšiai būdavo naudojami įvairioms daržovėms, vaisiams , uogoms ar grybams rinkti ir laikyti. Būdavo pinama ir kitų buičiai reikalingų reikmenų, tokių kaip lopšiai, sėtuvės, sūrinės, vyžos , bamblės ir kt. Pinama dažniausiai iš karklo vytelių. Jų Lietuvoje yra 18 rūšių. Labiausiai paplitę krūminiai karklai. Jų vytelės dažniausiai ir naudojamos pynimui. 
Tobulėjant technologijoms, atsirandant naujoms medžiagoms, pynimas praktiškai nepakito. Jis iki šiol atliekamas rankomis, nenaudojant dažų, klijų, vinių ir kt. (išskyrus baldus)